Liczniki odwiedzin

RSS
niedziela, 13 maja 2012
Znakomity, japoński esperantysta w Polsce.

6 maja przybył do Polski znakomity japoński esperantysta Etsuo Miyoshi, niezmordowany propagator języka ESPERANTO. Celem jego pobytu w naszym kraju jest m.in. spotkanie się z politykami, esperantystami i młodzieżą akademicką. Spędzi on w Polsce kilka kolejnych dni, a w planie jest np. wizyta w Senacie RP i spotkanie z Wicemarszałkiem Senatu J. Wyrowińskim oraz kilkoma innymi senatorami. Dalsze plany, to spotkanie w Sejmie z wicemarszałkiem J. Wenderlichem oraz innymi posłami.

Z informacji dostępnych w internecie wynika, że japoński esperantysta odwiedzi też Szczecin i Wrocław. Dotychczasowe rozmowy z polskimi politykami doprowadziły do wyrażenia z ich strony pozytywnej opinii na temat sensu poczynienia kolejnych kroków na rzecz popularyzacji esperanta w naszym kraju oraz w Unii Europejskiej.

Mi deziras al Etsuo plenigon de liajn valorajn planojn kaj multe da fortojn kaj prosperon!

22:29, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 maja 2012
Ĉiam valida promeso.

Por inspiri niajn lokajn geklubanojn, ke ili pli ofte uzu Esperanton, mi elpensis kaj preparis la jenan promeson:

Mi promesas ĉiam paroli inter miaj E-konatuloj dum niaj renkotiĝoj, en kafejo, en restoracio kaj ankaŭ surstrate nur uzante Esperanton, por atesti al la hazardaj homoj en nia urbo, ke ĝuste Esperanto bone funkcias en nia loka medio.

Mi proprapersone inspiras ilin por fari tion kaj preskaŭ ĉiam uzas la Internacian Lingvon dum niaj hazardaj, surstrataj renkontoj.

22:36, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 maja 2012
Turniej rycerski (kavalira turniro) w Iłży.

Ostatnio (5-6.05.2012) odbył się w Iłży kolejny (piętnasty) turniej rycerski na tamtejszym, średniowiecznym zamku. Impreza przygotowana z rozmachem i jak zwykle obfitująca w bardzo ciekawy repertuar. Nasza fotorelacja tylko w drobnym stopniu próbuje to udowodnić.

Lastatempe (5-6.05.12) okazis en la ĉarma urbeto Iłża jam la vica, dekkvina kavalira turniro sur la mezepoka kastelo. Mi invitas vin por rigardi almenaŭ kelkajn fotojn ligitajn kin tiu interesa aranĝo.

Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket Photobucket
Album
20:18, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 maja 2012
Co może dać ESPERANTO!

Wielokrotnie spotykałem się z podobnym pytaniem. Dla mnie, to obecnie sens życia. A co sądzą o tym inni esperantyści? Np. Yasuo Hori z Japonii mówi tak: esperanto daje mi świat. Byłem nauczycielem języka angielskiego, lecz angielski dał tylko świat rządzony przez siebie. Natomiast esperanto daje mi świat wielobarwny, ukazuje mi świat w pełni.Ponadto daje mi cel życia. Będąc emerytem, cóż miałbym robić? Dzięki esperantu mam życie pełne i ciekawe. Każdego dnia odczuwam radość obcowania z ludźmi, z całego świata. Będąc esperantystą mam wielu przyjaciół na całym świecie. Prawie każdego dnia jestem zajęty czytaniem i pisaniem wiadomości w internecie. Biorę udział w wielu spotkaniach i imprezach esperanckich. Dla mnie to frajda. Esperanto ożywia mój umysł i sądzę, że gwarantuje długie życie. Esperanto daje mi wszystko, co dobre. Wdzięczny jestem losowi, że poznałem ESPERANTO!

Konkluzja jest prosta: WARTO POZNAĆ ESPERANTO!

Na wszelkie pytania odpowie:

esperanto.radom@op.pl

22:46, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »