Liczniki odwiedzin

RSS
środa, 29 lutego 2012
Prelego pri Esperanto.

Pasintsemajne mi havis la okazon kaj eblecon por fari prelegon pri Esperanto. Mi estis invitita al unu el la radomaj internulejoj por diri ion koncerne de Esperanto. Ĉeestis pli ol dudek da gejunuloj, kiuj nenion sciis "kio estas Esperanto?"

Mi dum unu horo klarigis, montris kaj informis ilin pri la Internacia Lingvo. La junularo aŭskultis min kun la atento. Mi ekvokis ilian ekintereson. Kompreneble mi disdonis la adekvatan stokon de flugfolioj.

Konklude, mi estas certa, ke mi faris la tiel nomatan "bonan laboron" por promocii Esperanton en nia loka medio.


Photobucket Photobucket Photobucket
22:22, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 lutego 2012
Poznaj ESPERANTO, uwierz, że warto!

Nasza radomska grupa esperantystów jest zawsze otwarta na nowe osoby pragnące poznać tak fascynujący, międzynarodowy język, jakim jest niewątpliwie ESPERANTO! Esperanto, to język przyjaźni i międzynarodowych kontaktów. Tu nasuwa się pytanie: a czy jest to język popularny w Radomiu? Pytanie retoryczne. My, osoby władające tym językiem, jesteśmy przekonani o tym, że jest to język wartościowy, łatwy i stosunkowo szeroko rozpowszechniony w świecie. Ponadto jest to nasz, polski "wynalazek", z którego powinniśmy być dumni. Warto go promować, reklamować i upowszechniać. My to robimy. Zapraszamy zatem w każdy czwartek do Resursy Obywatelskiej (godz. 16.oo), oraz do COP ul. Struga 1, w każdy poniedziałek, godz. 11.oo

ESPERANTO, to jest to!!!

21:06, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 lutego 2012
Esperanto, nasz polski "wynalazek".

Swego czasu (dawny PRL) prawie w każdej gminie istniała jakaś grupa osób zrzeszona w ówczesnym PZE (Polski Związek Esperantystów). Obecnie w PZE działają tylko elity dawnych esperantystów. Jeżeli chodzi o Radom, to należy przyznać, że istnieje tu dosyć mocna i zdeklarowana społeczność ideowych esperantystów.  W działającym obecnie Oddziale PZE w Radomiu można spotkać osoby o kryształowej proweniencji esperanckiej. Dowodem na to, są cotygodniowe spotkania klubowe w Resursie Obywatelskiej. Zazwyczaj bierze w nich udział przynajmniej kilka osób, które przychodzą na te spotkania z prawdziwej potrzeby udowodnienia, że esperanto jest dla nich wspaniałym językiem łączącym narody. Są to osoby utrzymujące przyjacielskie kontakty z esperantystami rozsianymi w całym świecie. Kontakty miłe, sympatyczne czy wręcz ekscytujące.

Konkluzja nasuwa się następująca: warto poznać ESPERANTO aby później doświadczyć tak pozytywnych wrażeń!

Zapraszamy: Resursa Obywatelska, w każdy czwartek, godz. 16.00 - 18.00

COP ul. A.Struga 1, w każdy poniedziałek, godz. 11.00 - 13.00

e-mail: esperanto.radom@op.pl

tel. 605340003

22:20, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 lutego 2012
Grasa ĵaŭdo.

Fakte, laŭ la multjara tradicio, ankaŭ dum la lasta nia E-kluba renkonto ni estis fieraj al la pola kutimo, kaj dum nia E-kunveno ni regalis sin pere de la tradiciaj manĝaĵoj.

Kompreneble, ni plejparte uzis la Esperanton dum nia konversacio kaj samtempe ni plenigis nian kutiman programeron. Estis amuze, amikece kaj bonkore.

Mi diros jene: oni valoras viziti nian E-klubejon en "Resursa Obywatelska".

Reagu kaj skribu al:  esperanto.radom@op.pl

Viaj eventualaj rimarkoj estos valoraj por ni.

16:26, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lutego 2012
Tłusty czwartek - Grasa ĵaŭdo.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w najbliższy czwartek nasze klubowe spotkanie będzie poświęcone zaakcentowaniu kończącego się karnawału poprzez degustację wspaniałych pączków, faworków itp. Rozważymy też propozycję współpracy między naszym klubem i zaprzyjaźnionym klubem esperanckim w Jurbarkas (na Litwie).

Spotykamy się jak zwykle w OKiSz Resursa Obywatelska w Radomiu ul. J. Malczewskiego 16, godz. 16.oo Serdecznie zapraszam!

Vizitu nian E-klubejon!

esperanto.radom@op.pl

21:13, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 lutego 2012
ESPERANTO? To takie proste!

Esperantyści mówią:

Chcesz mieć przyjaciół na całym świecie? Ucz się esperanta!

Język stosunkowo łatwy, ładnie brzmiący, sympatyczny.

Nie wierzysz?  Przekonaj się sam/a/. Przyjdź do "Resursy Obywatelskiej" w Radomiu  (w każdy czwartek, godz. 16 - 18). Dowiesz się o możliwościach uczenia się esperanta, o praktycznym zastosowaniu języka itp.

                                                      Serdecznie zapraszamy!

 

Kontakt:  esperanto.radom@op.pl

                 tel: 605 340 003


01:47, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 lutego 2012
Por via distro!

10:51, esperanto.radom
Link Dodaj komentarz »